Adan ' CHALINO ' Sanchez

WELL WHEN I HEARD THAT ADAN"CHALINO" SANCHEZ DIED I COULNDT BELIEVE IT CAUSE HE WAS SO YOUNG AND I THOUGHT HE HAD A LONG LIFE TO GO IM REALLY SORRY FOR WHAT HAPPEN EVEN THOUGH I DIDNT LIKE HIS MUSIC THAT MUCH NOW I DO AND ALL MY PRAYERS TO MARISELA AND THE SANCHEZ FAMILY I STILL CANT BELIEVE IT BUT ITS TRUE AND IM REALLY SORRY LIKE I SAID EARLYER

LOVE ALWAYS "N" FOREVER CHERRY

R.I.P. ADAN "CHALINO" SANCHEZ EL COMPITA

*****1984-2004***** I LUV U

(WE WILL MISS YOU ADAN)
Posted by CHERRY; updated 04/07/04

Reply

There`s nothing wrong in listening to "mayate" music...if thats what you want to call it. Im Mexican-American and please believe i stick with my roots...and i know where i came from...and im proud to be Mexican...i love Adan`s music along with Lupillo`s, and all the people....but shit i love me some "mayate" music just like i love Mexican music...and for your info...adan loved hip hop music....so get your facts straight!

I LOVE YOU ADAN CHALINO SANCHEZ...
EL COMPITA.... R.I.P...and we will be with you soon~
Posted by g baby; updated 04/07/04

Reply

Hey, Io siento mucho.
Cuando a mi me dijieron que Adan Chalino Sanchez se murio no sabia que hacer , ya que cuando eso paso mi mama tenia 5 dias de aver muerto, y pues no podia creer que dios se avia llevado a dos personas muy importantes en menos de 1 mes pero creo que dios sabe lo que hace y pues tengo que seguir, ahora ya voy a cumplir 15 anos y le voy a hacer un onor a Adan
(EL COMPITA) Y a mi Madresita querida que en paz descansen!!!
Y espero que todo salga bien, y pues como dios dijo hay que segir pa delanta!!!
Y ya saben compas, sigan oyendo la musica del compita, ya que es la mejor!!
Y ya saben que es solo la musica MEXICANA!!!!!!!
Posted by Brenda Trevino; updated 05/10/05